Blog o životě ... vzpomínkách ... krásách světa

Velebeno slovem i fotografiemi

" každý den je dar ..."

sobota 5. listopadu 2022

Lavička naděje v Ostravě

 


3.listopadu 2022 jsme slavnostně odhalili 

Lavičku naděje pro onkologické pacienty, jejich blízké a všechny, 

kdo hledají a potřebují naději.

Najdete jí v blízkosti Kliniky onkologie ve Fakultní nemocnici v Ostravě.Když jsme ráno vyjížděli do Ostravy z našeho Nebe, 

byl na trávě šedivák

první přímrazky a vážně pěkná zima.


To jen na vysvětlenou, proč já v zimní bundě.

Myslím, že nám však v odpoledních hodinách v Ostravě počasí víc než přálo.

Však jsem tam nahoru poslala za to poděkování.Další mé poděkování patří panu senátorovi 

a přednostovi Gynekologicko-porodnickému oddělení FN Ostrava

MUDr. Ondřeji Šimetkovi. 

Nejen za skvělou spolupráci, 

ale i za jeho slova, která nasdílel na sociální sítě po odhalení Lavičky naděje.

S jeho svolením sdílím i v tomto prostoru.Článek Doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA, 
přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava

"Dnes jsme ve FNO odhalili LAVIČKU NADĚJE pro onkologické pacienty. Jde o projekt Věra Fina, ženy s elánem na rozdávání, která má přitom za sebou vážné onkologické onemocnění.
Sama říká, že dostala od života druhou šanci a chce ji využít k pomoci jiným a rozdávání naděje.
Když mě oslovila s prosbou, zda by Lavička naděje nemohla být umístěna i ve Fakultní nemocnice Ostrava, neváhal jsem ani chvilku a oslovil její vedení, které má naštěstí pro podobné projekty velké pochopení
👍

Jsem totiž toho názoru, že nemocnice vedle skvělé léčby musí umět poskytovat i něco navíc – otevírat se co nejvíce okolí, budovat vztah se svými pacienty nad rámec standardní léčby, dávat prostor pacientským organizacím nebo provádět osvětu a dělat popularizaci medicíny. Jsem rád, že FNO toto umí.
„Na lavičce jsou vyřezané holubice jako symbol naděje, kterou chceme předávat všem onkologickým pacientům,“ řekla při odhalení lavičky Věra Fina.
S Věrou jsme se potkali poprvé při předávání ceny Via Bona Nadace Via, kterou za své aktivity obdržela v roce 2021 a od té doby jsme v občasném kontaktu buď při práci na legislativních úpravách pro onkologické pacienty nebo při dobročinných akcích.
Věra si prošla náročnou onkologickou léčbou, která její život trvale ovlivnila a omezila - chemoterapie, radioterapie, amputace rekta a založení trvalé stomie. Přesto nezůstala sedět s rukama v klíně a založila organizaci Jelimán pro onkologické pacienty a pacienty v remisi. Sdílením svého osobního příběhu se snaží motivovat další lidi v podobné situaci k překonání těžkého životního období.
Působí jako bloggerka , vydává knihy a kalendáře.
Je aktivní na sociálních sítích a pořádá charitativní akce na pomoc dospělým i dětským onkologickým pacientům. Usiluje také o legislativní změny vyhlášek a zákonů pro hendikepované spoluobčany. Za své počiny získala i sympatie předních onkologů.
👉

Pacientská organizace Jelimán z.s. usiluje o legislativní změny pro hendikepované, onkologické nemocné a pacienty v remisi.
Autorem lavičky je Radek Zdražil - kresby a řezby - krásná práce!!!

PS: děkuji moc Jiřímu Havrlantovi, řediteli FNO,
doc. Jakubovi Cvekovi, přednostovi Onkologické kliniky
a všem, kteří s realizací pomohli. "

Věrka

10 komentářů:

 1. Věrko, děkuji ti za tento krásný projekt. Je to cca 30 km od nás, a každý čas od času potřebuje pomoc lékařů na naší fakultce. O to více jsem zároveň potěšena, že vedení FNO mělo takový hezký přístup k Lavičce naděje. Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
 2. Věrko, Vaše příspěvky i knížky i kalendáře mají hloubku. Nevím jak to říct, ale tento příspěvek nějak větší. Smékám před vámi. Tolik těžkostí a bolestí váš život má a vy tolik dáváte. Něco neskutečného. Přeji zdraví a klid v životě. Eva z Rokycan

  OdpovědětVymazat
 3. Martina slovácko5. listopadu 2022 v 14:16

  Věrko,krása,krása,krása,tvůj elán i pracovitost jsou neskutečné. My všichni si můžeme brát příklad.Děkujeme a všichni zdravíme.Martina a spol.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Marti, děkuji za tvé řádky a uznání. Bylo toho v posledním půl roce víc než hodně. Začínám pociťovat velkou únavu. I pár neduhů o kterých nechci psát. Dostatek signálů, abych si odpočinula. Zdravím všechny u vás. Věrka

   Vymazat
 4. Další z Tvých uskutečněných hodnotných projektů. Je moc dobře,že vedení nemocnice zareagovalo vstřícně, protože Tvoje počiny mají svůj význam.
  Měj se moc hezky a hlavně opatruj se !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Hanko, děkuji ❤️ i já jsem ráda, že jsou lidé, kteří ví...
   Přeji pohodové dny. Věrka

   Vymazat

Děkuji za vaše milá slova a čas. ♥ Věrka

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...