Blog o životě ... vzpomínkách ... krásách světa

Velebeno slovem i fotografiemi

" každý den je dar ..."

neděle 3. prosince 2017

První adventní ...Vzpomínám na dny dětství, kdy jsme s bráchou otvíraly na přeskáčku okýnka adventního kalendáře. 


Od 1. prosince jsem se těšila na každé ráno. 
A protože mám v lichý den v prosinci narozeniny, začínala jsem vždy jedničkou.Po dlouhých letech jsem si letos koupila adventní kalendář i pro sebe. 
Takový co je blízký mému srdci ... od Josefa Lady.
Mělo to jen jeden háček, na číslo okénka jsem neviděla. Musela jsem si nasadit brýle. To jsou ty chvíle, kdy si člověk uvědomí, jak léta letí ...

Pro nostalgii a kouzlo Vánoc jsem zkusila na pár dnů změnit i hudbu tohoto blogu ... 
Advent si to zaslouží 
 Ještě jednou vás zvu na zítřejší 4.12.2017 v 15.30 hod. recitál v MOÚ v Brně. Kde se vám s Laďou Kerndlem  budeme snažit udělat krásnou adventní chvíli.
Také se velmi těším na adventní koncert naší Carolinky.
Kdy 6.12.2017 v 18.00 hod. v Českobratrském evangelickém kostele v Hradci Králové poprvé vystoupí se smyčcovým orchestrem. 
Vždyť celý Advent je o těšení ... 
Proto tu je i akce o které jsem psala minuleMůžete se stát i vy její součástí

Za její sdílení třeba i zde nebo zde
nebo komentář na mém blogu u předešlého příspěvku
čeká na vás 

Moje knížka
pohádkový příběh ze země SrdceAť vám plamínek adventní svíčky plápolá jen tím dobrým, pokojným a láskyplným světlem


Věrka24 komentářů:

 1. Věrunko srdíčkově přeji všem u vás adventní čas v pohodě,klidu,lásce a těšení na kouzelný zázrak!!
  Hlavně ve zdraví!!
  Budu na Vás dnes myslet..ať plamínek naděje,který povezete do Brna, dodá sílu všem co ji hledají a potřebují..v boji s nemocí..i po nemoci!
  Pa Jana z chaloupky mezi kopci.
  ..Věrunko,je to krásný nápad s adventním kalendářem..každý den se odměnit..každý den je pro nás přece dar!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Janičko z chaloupky mezi kopci, děkuji. Vaše myšlenky, pozitivní energie byla se mnou. Děkuji. Bylo to kouzelné. Přeji krásné dny. Věrka

   Vymazat
 2. Milá Věruško,
  přeji Vám a celé Vaší rodině, aby jste si adventní čas všichni prožili v klidu a v pohodě. Jak ráda bych dnes jela do Brna, ale bohužel z pracovních důvodů nemůžu. Je to fajn, že jste věnovala svůj čas pro děti. Moje neteř má holčičku, pět roků a jezdí sní na onkologii do Brna. Musím zavolat neteři, jestli dnes náhodou nejedou a kdyby ano, ať se jdou na Vás podívat. Věruško opatrujte se i celou rodinu a dnes na Vás budu myslet. Jarka z Kroměříže

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Jarko, děkuji za Vaše řádky. Povězte Vaší neteři a její holčičce, že den právě pro ní bude tuto neděli 10.12. ve 14.00 hod. na dětské onkologii v Brně. viz. pozvánka zde:

   http://www.knihamama.com/435660966

   Věrka

   Vymazat
 3. Milá Vierka, súhlasím s myšlienkou , že advent je o tešení. Žiaľ v dnešnej dobe na to mnohí z nás zabúdajú a sústredia sa len na stres a predvianočné šialenstvo. Je to veľmi upokojujúce začítať sa do takéhoto milého rozprávania s krásnymi fotkami. Prajem pohodou a zdravím naplnený predvianočný čas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Moni, i já přeji Tobě a Tvé rodině kouzelný čas adventní. A jsem potěšena Tvoji návštěvou zde u mě. Budu se těšit na další. Věrka

   Vymazat
 4. Mila Věruško,škoda jen,že bydlim od Brna dost daleko.
  Každou neděli u nas chodim na adventni koncerty do Českobratrskeho evangelickeho kostela a ti nejmenši učinkujici jsou uchvatni.Taktež i ma vnučka přišti neděli zpiva na koncertě v Janačkově Brumendu.Moc se těšim.A Carolince přeji at se koncert vydaři a Tobě krasne zažitky.
  Vlasta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Vlasti, děkuji za milé řádky. Carolince moc ráda vyřídím. Přeji kouzelný čas adventní. Věrka

   Vymazat
 5. Věrunko, já se tam, bohužel, dnes nedostanu, ale i tak Tobě i celé rodině přeji překrásný a klidný adventní čas. A Carolince krásný zážitek z vystoupení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc moc děkujeme. Majko, v Brně ještě budeme do Vánoc na jednom vystoupení určitě.Tak třeba příště. Věrka

   Vymazat
 6. Milá Věruško,
  přeji vám moc krásné zážitky z akcí, které budete absolvovat. Carolince držíme palečky, aby se koncert vydařil. Do tohoto kostela v Hradci Králové chodila zpívat manželova teta Marie. Přeji krásný den babi Jířa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá babi Jířo, děkuji za milý komentář. Posílám všem vánoční pozdravení. I babinci :-) Věrka

   Vymazat
  2. Milá Věruško, vyřizuji vždy tvé přání pro babinec, ale já vždy ukazuji, že je to pravda, že to skutečně píšeš. Obě kamarádky(babinec) posílají moc krásných pozdravů a děkují za krásné věnování do kalendářů, které měly opět veliký úspěch. Také ti přejí, abys vše zvládala s tobě vlastní grácií. Připojuji se i já babi Jířa

   Vymazat
 7. Milá Věrko, rozdáváš tolik dobra, lásky a krásy do světa. Přeji Ti, ať se s přibývajícími plamínky svíček na adventním věnci všechno to, co dáváš, vrací i k Tobě v míře vrchovaté. Krásný adventní čas Tobě i celé Tvé rodině a splnění všech Tvých přání. K tomu, kdo přináší své srdce na dlani a otvírá srdce jiná, přichází zázrak. Pamatuješ? Alena (modrý kvítek)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Alenko, děkuji. Tvá slova mají pro mne vždy blahodárný účinek. Moc za ně děkuji. Věrka

   Vymazat
 8. Věrko, přeji celé rodině krásné adventní dny plné klidu. Ať se Carolince vydaří koncert. Růža

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Růženko, děkujeme a moc ráda Carolince vyřídím. Posíláme pozdravení. Věrka

   Vymazat
 9. Věrko, také k vám do Nebe přeji krásný a poklidný adventní čas. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Dášo, ze srdce děkujeme a jsem pro, v tomto čase adventní, když lidé mají k sobě blíž...pro tykání. Věrka

   Vymazat
 10. Věrko,
  po delší době čtu váš blog, všechny ty články o boji s úřady a jsem v šoku. Popravdě,nemám valné mínění o LPK ani o tzv. sociálních pracovnicích, ale tohle je vrchol. S tímhle by měli něco dělat hlavně naši politici a změnit celý systém, protože je to jedním slovem bordel. Spousta příživníků pobírá od státu dávky za to, že se válejí doma a nechce se jim dělat a nemocní lidé, kteří by měli mít nárok na finanční podporu aby na ně snad ještě dělali? Jednou jsem viděla v TV případ paní, která měla roztroušenou sklerózu, nemohla v ruce udržet ani hrnek s čajem, sotva stála na nohách a LPK jí odebrala i částečný invalidní důchod.Kde by asi takto nemocná paní mohla pracovat? A kdo by ji asi tak zaměstnal? Je to hnus, co se v našem zdravotnictví a sociální sféře děje. Nezbývá než doufat, že se to třeba někdy změní k lepšímu.Je ale potřeba o tom neustále mluvit a psát.
  Přeji vám, ať je líp, nenechte se takovými zmetky zlomit a užívejte si advent a všechny dny v klidu a pohodě v kruhu rodiny.
  Irena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Irenko, děkuji za Vaše řádky. Mluvíte mi z duše. I já se snažím nebýt nečinná...energie mám po náročné léčbě podstatně méně. Přesto si nestěžuji a nereptám. A to je asi ta chyba. Stěžovat si a reptat ... nic nedělat ... Jenže to mi zavání těžce negativismem...a ten je živnou půdou pro všechny nemoci...V tomto státě je něco hodně špatně...A jak píšete, je potřeba mluvit, psát, upozorňovat, nedržet hubu...Jen té energie co vynaložím na to...vím, že bych ji využila smysluplněji ...ale to by měl především vědět soc.aparát. Hezké dny vánoční. Věrka

   Vymazat
 11. Love your decoration!!!
  Happy days and a wonderful Christmas time!
  Elisabeth

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Liebe Elisabeth, ich mag deine Kommentare, deinen Blog und deine Fotos. Sie sind einzigartig.
   Mit freundlichen Grüssen
   Verka

   Vymazat

Děkuji za vaše milá slova a čas. ♥ Věrka

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...